PCJ0J152MCL1GS
Nichicon
Prodotto No:
PCJ0J152MCL1GS
Descrizione:
CAP ALUM POLY 1500UF 6.3V SMD
In magazzino : 31761
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 12mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 5.025 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 µF