PCJ1A121MCL1GS
Nichicon
Prodotto No:
PCJ1A121MCL1GS
Descrizione:
CAP ALUM POLY 120UF 20% 10V SMD
In magazzino : 14692
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.53 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF