PCNM1206K2R00FST5
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
PCNM1206K2R00FST5
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES SMD 2 OHM 1% 2W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 2 Ohms
Series PCNM
Power (Watts) 2W