PCT10/6HM
Nemco
Prodotto No:
PCT10/6HM
Descrizione:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 2917
In magazzino : 3036
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mfr Nemco
Capacitance 10 µF