PCT330/6HK
Nemco
Prodotto No:
PCT330/6HK
Descrizione:
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 2917
In magazzino : 625
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm @ 100kHz
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 330 µF