PCT6.8/16BM
Nemco
Prodotto No:
PCT6.8/16BM
Produttore:
Nemco
Descrizione:
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 1411
In magazzino : 13475
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm @ 100kHz
Ratings -
Series PCT
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 6.8 µF