PCT68/4CK
Nemco
Prodotto No:
PCT68/4CK
Descrizione:
CAP TANT 68UF 10% 4V 2312
In magazzino : 1500
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 68 µF