PCT68/4DK
Nemco
Prodotto No:
PCT68/4DK
Descrizione:
CAP TANT 68UF 10% 4V 2917
In magazzino : 20085
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 68 µF