PCT68/6BK
Nemco
Prodotto No:
PCT68/6BK
Descrizione:
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 1411
In magazzino : 15450
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100kHz
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 68 µF