PCV1J100MCL1GS
Nichicon
Prodotto No:
PCV1J100MCL1GS
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM POLY 10UF 20% 63V SMD
In magazzino : 14629
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm
Ratings -
Series PCV
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF