PD60-3-1161
Trinamic Motion Control GmbH
Prodotto No:
PD60-3-1161
Descrizione:
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
In magazzino : 24
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Diameter - Shaft 0.315" (8.00mm)
Rotor Inertia -
Termination Style Wire Leads with Connector
Steps per Revolution 200
Current Rating (Amps) 2.8 A
Approval Agency -
Voltage - Rated 24VDC
Size / Dimension Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 1.856" (47.14mm)
NEMA Frame Size 24
Weight -
Length - Shaft and Bearing 0.945" (24.00mm)