PDA241-SRT02-253A3
Bourns Inc.
Prodotto No:
PDA241-SRT02-253A3
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
POT 25K OHM 1/4W CARBON R-LOG
Guida per l'utente
Bushing Thread -
Actuator Diameter -
Termination Style -
Actuator Type -
Tolerance -
Built in Switch -
Actuator Length -
Mounting Type -
Temperature Coefficient -
Rotation 300°
Product Status Obsolete
Series Pro Audio PDA24
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 25k
Size - Body Round - 0.953" Dia (24.20mm)