PDB181-D420K-504A2
Bourns Inc.
Prodotto No:
PDB181-D420K-504A2
Descrizione:
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread M7 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Knurled and Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.787" (20.00mm)
Rotation 300°
Series Pro Audio PDB18
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 500k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)