PDB181-GTR01-503B0
Bourns Inc.
Prodotto No:
PDB181-GTR01-503B0
Descrizione:
POT 50K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knurled and Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.748" (19.00mm)
Rotation 300°
Series Pro Audio PDB181-GTR
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 50k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)