PDB241-E420P-103B0
Bourns Inc.
Prodotto No:
PDB241-E420P-103B0
Descrizione:
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread M8 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.787" (20.00mm)
Rotation 300°
Series Pro Audio PDB24
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.945" Dia (24.00mm)