PDRA-240-48
CUI Inc.
Prodotto No:
PDRA-240-48
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 240W
Guida per l'utente
DC Voltage - Input (Max) 370V
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 120V
Efficiency 93%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 4.72" L x 2.36" W x 4.92" H (120.0mm x 60.0mm x 125.0mm)
Number of Outputs 1
Series PDRA-240 (240W)
Power (Watts) 240W