PDV10-31P-104B
Bourns Inc.
Prodotto No:
PDV10-31P-104B
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
SLIDE POT 100K OHM 0.1W TOP 10MM
Guida per l'utente
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.181" L x 0.154" W x 0.512" H (30.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Product Status Obsolete
Resistance 100 kOhms
Series PDV
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Travel Range 10mm