PDV20-31P-103B
Bourns Inc.
Prodotto No:
PDV20-31P-103B
Descrizione:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
Guida per l'utente
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.575" L x 0.154" W x 0.512" H (40.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series PDV
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Travel Range 20mm