PDV30-21P-103A
Bourns Inc.
Prodotto No:
PDV30-21P-103A
Descrizione:
SLIDE POT 10K OHM 0.05W TOP 30MM
Guida per l'utente
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.969" L x 0.154" W x 0.512" H (50.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series PDV
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Travel Range 30mm