Casa / Fixed Inductors / PE-0201CC3N6STT
minImg
PE-0201CC3N6STT
Pulse Electronics
Prodotto No:
PE-0201CC3N6STT
Produttore:
Pulse Electronics
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 3.6NH 310MA 250MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 3.6 nH
Series 0201CC
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.4GHz