Casa / Fixed Inductors / PE-0402CC2N4STT
minImg
PE-0402CC2N4STT
Pulse Electronics
Prodotto No:
PE-0402CC2N4STT
Produttore:
Pulse Electronics
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.4NH 300MA 130MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 2.4 nH
Series 0402CC
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz