Casa / Fixed Inductors / PE-0603CD430KTT
minImg
PE-0603CD430KTT
Pulse Electronics
Prodotto No:
PE-0603CD430KTT
Produttore:
Pulse Electronics
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 43NH 600MA 280MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 43 nH
Series 0603CD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz