Casa / Fixed Inductors / PE-1008CD470KTT
minImg
PE-1008CD470KTT
Pulse Electronics
Prodotto No:
PE-1008CD470KTT
Produttore:
Pulse Electronics
Pacchetto:
1008 (2520 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 47NH 1A 80 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 47 nH
Series 1008CD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.2GHz