Casa / Fixed Inductors / PE-1008CM151JTT
minImg
PE-1008CM151JTT
Pulse Electronics
Prodotto No:
PE-1008CM151JTT
Produttore:
Pulse Electronics
Pacchetto:
1008 (2520 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 150NH 580MA 160MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 580 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 150 nH
Series 1008CM
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 625MHz