PE711006
Curtis Industries
Prodotto No:
PE711006
Produttore:
Curtis Industries
Descrizione:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Guida per l'utente
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Variable Size
Approval Agency CE, CSA, TUV, UL
Termination Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series PE7
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.031" ~ 0.125" (0.79mm ~ 3.18mm)
Current Rating - Appliance Inlet 6A
Connector Style IEC 320-C14
Mfr Curtis Industries
Connector Type Receptacle, Male Blades - Module
Accomodates a Fuse Yes (Fuse Not Included)
Features Voltage Selector
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Bulk
Switch Features -
Current Rating - Filter 6A