PE971103
Curtis Industries
Prodotto No:
PE971103
Produttore:
Curtis Industries
Descrizione:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Guida per l'utente
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.50mm x 70.20mm
Approval Agency CE, CSA, TUV, UL
Termination Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Current Rating - Circuit Breaker -
Series PE9
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 3A