PEM2-S12-D15-D
CUI Inc.
Prodotto No:
PEM2-S12-D15-D
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
In magazzino : 125
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 13.2V
Product Status Active
Current - Output (Max) 67mA, 67mA
Voltage - Input (Min) 10.8V
Package / Case 14-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 84%
Mfr CUI Inc.
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.79" L x 0.39" W x 0.32" H (20.1mm x 9.9mm x 8.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series PEM2-D (2W)
Power (Watts) 2 W