PF0552.153NLT
Pulse Electronics
Prodotto No:
PF0552.153NLT
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD
Guida per l'utente
DC Resistance (DCR) - Parallel 24mOhm Max
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 97mOhm Max
Inductance - Connected In Series 61 µH
Ratings -
Series PF0552NL
Current Saturation - Parallel 5.8 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 2.8 A
Current Rating - Parallel 5.5 A
Mfr Pulse Electronics
Height 0.236" (6.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 15 µH