PF1500B-360/T
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PF1500B-360/T
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 360V 4.2A 1512W
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.8A
Line Regulation 5V
Package / Case Full Brick
Efficiency 96.5%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, CSA, IEC, UKCA, UL
Voltage - Output 1 360V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series PF1500B-360 (1008W)
Power (Watts) 1.008 kW
Type Enclosed
Standard Number 62368-1
Load Regulation 10V