PFC500-1024
Bel Power Solutions
Prodotto No:
PFC500-1024
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 500W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.00" L x 5.00" W x 2.50" H (228.6mm x 127.0mm x 63.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 21 A
Series PFC500 (500W)
Power (Watts) 500W
Type Enclosed
Efficiency 75%
Mfr Bel Power Solutions
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC