PFRA.300.2
SCHURTER Inc.
Prodotto No:
PFRA.300.2
Produttore:
SCHURTER Inc.
Descrizione:
PTC RESET FUSE 30V 3A RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 3 A
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Current - Max 40 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" L x 0.118" W (12.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 80 mOhms
Ratings -
Series PFRA
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 20 mOhms
Mfr SCHURTER Inc.
Current - Trip (It) 6 A