PFS35-1R1F1
Riedon
Prodotto No:
PFS35-1R1F1
Descrizione:
RES SMD 1.1OHM 1% 35W TO263 DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.406" L x 0.398" W (10.30mm x 10.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package D-Pak in TO-263 Housing
Resistance 1.1 Ohms
Series PFS35
Power (Watts) 35W