Casa / TVS Diodes / PGSMAJ15AHF4G
minImg
PGSMAJ15AHF4G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
PGSMAJ15AHF4G
Descrizione:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V