Casa / TVS Diodes / PGSMAJ20A E3G
minImg
PGSMAJ20A E3G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
PGSMAJ20A E3G
Descrizione:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V