Casa / TVS Diodes / PGSMAJ28A R2G
minImg
PGSMAJ28A R2G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
PGSMAJ28A R2G
Descrizione:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V