Casa / TVS Diodes / PGSMAJ40A M2G
minImg
PGSMAJ40A M2G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
PGSMAJ40A M2G
Descrizione:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V