Casa / TVS Diodes / PGSMAJ51CA R2G
minImg
PGSMAJ51CA R2G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
PGSMAJ51CA R2G
Descrizione:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V