Casa / TVS Diodes / PGSMAJ54CAHF4G
minImg
PGSMAJ54CAHF4G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
PGSMAJ54CAHF4G
Descrizione:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V