PHG.2K.304.CLLC75Z
LEMO
Prodotto No:
PHG.2K.304.CLLC75Z
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 15A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C