PHG.4B.310.CYMD13Z
LEMO
Prodotto No:
PHG.4B.310.CYMD13Z
Descrizione:
LBR KEYG 10C CHR 13.0MM D BR
Guida per l'utente
Cable Opening 0.476" ~ 0.531" (12.10mm ~ 13.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 17A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C