PHJ.2B.314.CYCD99
LEMO
Prodotto No:
PHJ.2B.314.CYCD99
Produttore:
LEMO
Descrizione:
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 6.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 314
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C