PHL.1K.308.CLAC45
LEMO
Prodotto No:
PHL.1K.308.CLAC45
Produttore:
LEMO
Descrizione:
CONN RCPT MALE 8P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C