PHP00603E2740BST1
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
PHP00603E2740BST1
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES SMD 274 OHM 0.1% 3/8W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 274 Ohms
Power (Watts) 0.375W, 3/8W