PIC10F320-I/OT
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC10F320-I/OT
Pacchetto:
SOT-23-6
Descrizione:
IC MCU 8BIT 448B FLASH SOT23-6
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 16MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 3
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-6
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case SOT-23-6
Connectivity -
Program Memory Size 448B (256 x 14)
Data Converters A/D 3x8b
Package Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V