PIC10F320T-I/MC
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC10F320T-I/MC
Pacchetto:
8-DFN (2x3)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 16MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 3
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (2x3)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad
Connectivity -
Program Memory Size 448B (256 x 14)
Data Converters A/D 3x8b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V