PIC12F509-I/MS
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC12F509-I/MS
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8MSOP
In magazzino : 5602
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 4MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 41 x 8
Number of I/O 5
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1.5KB (1K x 12)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V