PIC12F519-I/MC
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC12F519-I/MC
Pacchetto:
8-DFN (2x3)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 8MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 41 x 8
Number of I/O 5
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (2x3)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad
Connectivity -
Program Memory Size 1.5KB (1K x 12)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V