PIC12F615-E/MS
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC12F615-E/MS
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8MSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 5
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V