PIC12F615-I/SN
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC12F615-I/SN
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC
In magazzino : 40909
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 5
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V