PIC12F617-I/MF
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC12F617-I/MF
Pacchetto:
8-DFN (3x3)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Connectivity -
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V